Lębork

Nasze grupy

Grupa Niebieska

W roku szkolnym 2023/2024 opiekują się nami

Nauczyciel
P. Izabela

Wychowawca
P. Agnieszka

Pomoc nauczyciela
P. Maria

Nasza grupa to starszaki w wieku 4lat, które są pogodne, otwarte, bardzo ruchliwe oraz żywiołowe. Bawimy się i uczymy z książeczkami z Wydawnictwa Nowa Era, które są dostosowane do naszego wieku. 

Jesteśmy ciekawi świata, a także interesujemy się wszystkim co nas otacza. Bardzo lubimy spędzać czas na wspólnej zabawie, nie zapominając przy tym o nauce, która jest dla nas bardzo ważna. Podczas zajęć uczymy się uważnie słuchać, po to aby móc odkryć wiele ciekawych rzeczy.

Uczymy się pisać i liczyć, ale również uczestniczymy w zajęciach tanecznych i chętnie śpiewamy. Podczas zajęć dzieci ćwiczą słuch, trenują wzrok i rozwijają mowę, a co najważniejsze zaspokajają przy tym naturalną potrzebę jaką jest dla nich ruch.

Najwięcej radości sprawiają nam zajęcia manualne, gdzie mamy możliwość pracować z różnym materiałem, a dowodem na to są nasze przepiękne prace plastyczne. Także pamiętamy o zasadzie ” w zdrowym ciele, zdrowy zuch”, dlatego chętnie  spędzamy czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na naszym placu zabaw. 

Zajęcia dodatkowe prowadzą: pan  Andrzej ćwiczy z dziećmi poczucie rytmu, wyrabia słuch muzyczny oraz uczy dzieci pięknych piosenek i tańców, pani Marta uczy języka angielskiego, natomiast pani Magdalena uczy nas języka hiszpańskiego. Prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową dzieci ćwiczą razem z  Panią Izabelą i Agnieszką. Zaś zajęcia z piłki nożnej prowadzi u nas Przedszkoliada- drużyna Kangura. Zajęcia taneczne natomiast prowadzi pani Emilka, a zajęcia zumby Pani Emilka. O to, aby dzieci poprawnie wymawiały wszystkie wyrazy dba pani Aleksandrą-logopeda, smaczne posiłki przygotowuje pani Małgosia oraz pani Lucyna, a nad porządkiem i czystością naszego przedszkola pieczę trzymają pani Róża i pani Ania. Sala nasza znajduje się na pierwszym piętrze  przedszkola.