Lębork

Nasze grupy

Grupa Pomarańczowa

W roku szkolnym 2023/2024 opiekują się nami

Nauczyciel/ wychowawca
p. Julia

Pomoc nauczyciela
p. Marzena

Należymy do grupy 3 latków, bardzo lubimy nasze przedszkole. Prowadzimy zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w oparciu o nową podstawę programową. Uczymy się i bawimy z książkami z Wydawnictwa Nowa Era . Jesteśmy grupą bardzo aktywnych dzieci. To nasz pierwszy i bardzo miły rok pobytu w przedszkolu, gdyż wcześniej byliśmy w żłobku.W naszej grupie uczymy się dbać o nasze zabawki, zgodnie bawić się z innymi, dbać o porządek w sali. Chętnie uczestniczymy w zajęciach, a także wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, tańczymy, śpiewamy oraz uczymy się nowych wierszyków. Kiedy pogoda pozwoli wychodzimy do ogrodu przedszkolnego i na spacery, pozwalające nam poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata. Zaś po ciężkiej pracy bardzo chętnie relaksujemy się na leżaczkach i odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej oraz czytanych bajek przez nasze kochane Panie.

Najwięcej radości sprawiają nam zajęcia manualne, gdzie mamy możliwość pracować z różnym materiałem, a dowodem na to są nasze przepiękne prace plastyczne. Także pamiętamy o zasadzie ” w zdrowym ciele, zdrowy zuch”, dlatego chętnie  spędzamy czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na naszym placu zabaw. 

Zajęcia dodatkowe prowadzą: pan  Andrzej ćwiczy z dziećmi poczucie rytmu, wyrabia słuch muzyczny oraz uczy dzieci pięknych piosenek i tańców, pani Marta uczy języka angielskiego, natomiast pani Magdalena uczy nas języka hiszpańskiego. Prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową dzieci ćwiczą razem z Panią Julią. Zaś zajęcia z piłki nożnej prowadzi u nas Przedszkoliada- drużyna Kangura. Zajęcia taneczne natomiast prowadzi pani Emilka, a zajęcia zumby Pani Emilka. O to, aby dzieci poprawnie wymawiały wszystkie wyrazy dba pani Aleksandrą-logopeda, smaczne posiłki przygotowuje pani Małgosia oraz pani Lucyna, a nad porządkiem i czystością naszego przedszkola pieczę trzymają pani Róża i pani Ania. Sala nasza znajduje się na parterze przedszkola.